anlık bulletsDünyada Ve Türkiye’de Gıda İsrafının Boyutu

Türkiye’de yılda yaklaşık 30 milyon ton gıda israf ediliyor. 2019 yılı itibariyle yıllık israfın boyutu 250 milyar TL’nin üzerinde. Günde 5 milyon, yılda 1,8 milyar ekmeğin bir şekilde israf edildiği bir ülkede yaşıyoruz.
Dünyada üretilen gıdaların üçte biri bir şekilde yok oluyor. Gelişmiş ülkelerde israf edilen gıdanın maliyeti 700 milyar doların üzerinde. Gelişmekte olan ülkelerde bu rakam 350 milyar dolara yakın.
En büyük israfın olduğu ülke ABD. ABD ve Avrupa ülkelerinde israf edilen gıda dünya nüfusunun birkaç katını besleyebilecek nitelikte.
Tüm bu gerçeklerin ışığında gıda kaynaklarını nasıl etkili kullanabildiğimiz ön plana çıkıyor.

 

anlık bulletsAnlık İle Gıda İsrafına Savaş Başlatıyoruz

Günde 5 milyon ekmeğin, milyonlarca porsiyon yemeğin israf edildiği bir ülkedeyiz.
300 şubesi olan büyük bir Kafe&Restoran zincirinde son kullanma tarihi geçtiği için imha edilen ürün sayısı günlük 10 binin üzerinde.
Türkiye’de son kullanma tarihi geçtiği için zayi olan gıda ürünü miktarı günlük 5 milyon tondan fazla.

 

anlık bulletsAnlık İle Bu Duruma “DUR” Diyoruz

Günlük ürettiği ürünlerin son kullanma tarihleri geçtiği için ziyan olacak ve işletmeciye ekonomik kayıp yaratacak ürünleri, daha kayıp olmadan maliyetine müşterilerle buluşturmayı hedefledik.
Gıda ürünlerindeki bu hassas durumu konum tabanlı teknolojilerdeki üstün know how’ımız ile her iki taraf için de fırsata dönüştürdük.
Diğer taraftan; bir zamanların meşhur olgusu “askıda ekmek”i dijitalleştirerek aplikasyon teknolojinin de gücüyle müthiş bir sosyal paylaşım ekonomisine dönüştürdük.

 • Türkiye’de 200’ün üzerinde üniversite, yaklaşık 8 milyon üniversite öğrencisi var. Bunların 7 milyonu devlet üniversitelerinde okuyorlar.
 • Ülkemizde on binlerce restoran, şirketlere sadece öğlen yemekleri vermek için hayatını sürdürüyor.
 • Türkiye’de 50 binin üzerinde marka olmuş kafe&restoran var. Şube sayısı 100’ün üzerinde olan çok sayıda zincir mevcut.

 

ANLIK’la Hayatınıza Dokunuyor, Her Seviyeden Herkese Değer Yaratıyoruz

 • Anlık, tonlarca gıda ürünün uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşmasına ortam yaratacak.
 • Aplikasyon teknolojisi gücü ile binlerce ürün konum tabanlı ve gerçek zamanlı olarak müşterilerle buluşacak.
 • Artık beğendiğiniz bir pastanenin fırsat ürünlerini “anlık” olarak takip edebileceksiniz.
 • Evinizde ya da iş yerinizdeyken, ürünlerini beğendiğiniz bir restoran ya da kafenin fırsat ürünlerinden anında haberdar olabileceksiniz.
 • Anlık ile günlük ürettiğiniz ürünlerden kalanları çöpe atmayacak, uygun fiyatlarla satabileceksiniz.
 • Restoranınıza daha önce hiç girmemiş yeni müşterileri Anlık ile yakalayabileceksiniz.
 • Ne zaman arzu ederseniz birileri için ANLIK App aracılığıyla yemek satın alabilecek, hiç tanımadığınız gerçek kişilere yemek hediye edebileceksiniz.
 • Anlık ile öğrenci ya da bekar evindeki birisi de, gözde bir markanın fırsat ürünlerini takip eden birisi de her zaman uygun fiyatlarla ürünlere ulaşabilecek.
 • Anlık ile App üzerinden satın aldığınız ürünler, ilgili restonanda sizin için muhafaza edilecek, akşam evinize geçerken QR kod eşleşmesi ile teslim alabileceksiniz.